Toamna Oradeana isi continua programul si in cursul saptamanii.

 

Luni 23 Septembrie 2013

- ora 900 – ora 1800 – Acces gratuit la Grădina Zoologică

- ora 1700 – Scena mobilă din spatele teatrului – Teatrul Regina Maria – JOC ŞI CÂNTEC FĂRĂ FRONTIERE

- ora 1700 – Sala Studio – Teatrul Naţional Mihai Eminescu Timişoara – secţiunea Teatru Scurt – DUMNEZEU E UN MAFIOT de Nick Mancuso, un concept de Doru Iosif

- ora 1830 – Sala Mare – Teatrul Naţional Vasile Alecsandri Iaşi – secţiunea Teatru Muzică Dans – DOMNUL SWEDENBORG VREA SĂ VISEZE, scenariul şi regia artistică Mihai Măniuţiu

- ora 2000 – Club Stage – Compania de teatru Become, Sibiu – O AVENTURĂ GALANTĂ, un spectacol coordonat de Cătălin Pătru şi Ana Mujat

- ora 2030 – Casa de Cultură a Sindicatelor – Teatrul Naţional Mihai Eminescu Timişoara – secţiunea Teatru Scurt – M-AM HOTĂRÂT SĂ DEVIN PROST, adaptare după Martin Page, regia artistică Antonella Cornici

- ora 2030 – Filarmonica de Stat Oradea – Teatrul Odeon Bucureşti– secţiunea Teatru Muzică Dans – ŞARAIMAN, un spectacol de dans contemporan şi stand-up comedy cu Răzvan Mazilu şi Dan Badea

 

Marţi 24 Septembrie 2013

- ora 1700 – Scena mobilă din spatele teatrului – Fanfara Universităţii din Oradea – CONCERT DE MUZICĂ DE FANFARĂ

- ora 2000 – Club Stage – Compania de teatru Become, Sibiu – CE-A AJUNS ROMÂNIA

- ora 2000 – Moszkva Cafe – Teatrul Particular Braşov – TOXIC LOVE, de Sorin Misirianţu, regia artistică Dorina Roman

- ora 1900 – Sala Mare – Teatrul Odeon Bucureşti – secţiunea Teatru Muzică Dans – spectacol invitat ASCENSIUNEA LUI ARTURO UI POATE FI OPRITĂ de Bertold Brecht, regia artistică Dragoş Galgoţiu

- ora 2100 – Casa de Cultură a Sindicatelor – Teatrul Regina Maria Premieră în festival – spectacol cu publicul pe scenă secţiunea Teatru Scurt – 8 FEMEI de Robert Thomas, regia artistică Radu Nichifor
Miercuri 25 septembrie 2013

- ora 1700 – Scena mobilă din spatele teatrului – Teatrul Regina Maria, Ansamblul Profesionist Crişana – CONCERT ANIVERSAR MARIA TĂNASE

- ora 1700 – Sala Studio – Teatrul Tineretului Piatra Neamţ – secţiunea Teatru Scurt – TAPE de Stephen Belber, regia artistică Răzvan Muraru

- ora 1900 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan – secţiunea Teatru Scurt – SFÂRŞIT DE PARTIDĂ de Samuel Beckett, regia artistică Emil Sauciuc

- ora 1900 – Sala Mare – Les Rois Vagabonds, Franţa – CONCERT PENTRU DOI CLOVNI cu Igor Sellem şi Julia Moa Caprez

- ora 2000 – Club Stage – Spectacol independent Satu Mare – PASĂREA CARE NU E, un spectacol cu şi de Raluca Mara

- ora 2100 – Casa de Cultură a Sindicatelor – Teatrul Clasic Ioan Slavici Arad – spectacol cu publicul pe scenă – secţiunea Teatru Scurt – TĂIETURA de Mark Ravenhill, regia artistică Alex Mihăiescu

- ora 2130 – Scena mobilă din spatele teatrului – Auăleu Teatru – secţiunea Teatru Scurt – CIRCUS MUNDI, regia artistică Ovidiu Mihăiţă


Joi 26 Septembrie 2013

- ora 1700 – Sala Studio – Teatrul Naţional Lucian Blaga Cluj Napoca – secţiunea Teatru Scurt – BARRYMORE de William Luce, regia artistică Tudor Lucanu

- ora 1900 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert Simfonic

- ora 1900 – Sala Arcadia – Compania Le Voyageur Debout, Franţa – ZILE FERICITE, regia artistică Jean Luc Bosc

- ora 1900 – Sala Mare – Teatrul Csokonai Debrecen, Ungaria – secţiunea Teatru Scurt – LUMÂNĂRILE ARD PÂNĂ LA CAPĂT de Marai Sandor, regia artistică Domolki Janos

- ora 2000 – Club Stage – Teatrul Pentru Puţini, Bucureşti – CHARLOTTE SALOMON de Ellen Kaplan, regia artistică Liana Ceterchi

- ora 2000 – Moszkva Cafe – Teatrul În Culise, Bucureşti – OBSESSION de Edith Negulici, regia artistică Iulian Gliţă şi Doru Zanfir

- ora 2100 – Piaţa Regele Ferdinand – Trupa Artgotica, Sibiu – NOAPTEA MONŞTRILOR, spectacol de dans medieval, lupte cavalereşti, efecte pirotehnice spectaculoase şi proiecţii video 3D